Panel používateľa

Priemyselné vákuum - podtlak a jeho vyzužitie v priemysle

Vákuum, alebo podtlak je súčasťou mnohých odvetví. Najčastejšie je súčasťou výrobnej technológie. Vákuum sa používa na zníženie teploty varu pri úprave látok a rafinácii. Podtlak sa používa pri manipulácii ako zdroj podtlaku pre vákuové prísavky a vákuové manipulátory. Vákuum sa ďalej používa pre homogenizáciu materiálov, pri ich výrobe, pre odstránenie bubliniek a zhutňovanie. Vákuum umožňuje preniknutie materiálu do celého objemu látky a výsledná látka je homogénnejšia.

S podtlakom pracujú domáce vysávače, vákuové prísavky na podávanie papiera a iných plochých materiálov i vákuové manipulátory. V termoskách a dvojitých okenných sklách slúži ako tepelná izolácia. Vákuum alebo podtlak sa užíva v mnohých priemyselných odvetviach, často ako súčasť výrobné technológie, napríklad pre homogenizáciu materiálov pri ich výrobe, pre odstránenie bubliniek a zhutňovanie, pre zníženie teploty varu pri úprave látok a pri rafinácii cukru. Vákuové liatie zaisťuje dokonalé vyplnenie formy a bráni vzniku bublín v odliatku. Ďalším druhom priemyselného využitia vákua je lyofilizácia, účinné vákuové sušenie v procese sublimácie ľadu pri veľmi nízkom tlaku, čo je oproti bežnému sušenie zahrievaním oveľa menej energeticky náročné. Vyššia vákuum je potrebné pri výrobe žiaroviek, vákuových elektrónok a obrazoviek (CRT).

Železničná sacie brzdy udržiaval rozdiel medzi atmosferickým tlakom a podtlakom v brzdovom potrubí brzdiace kláty v polohe "odbrzdené", kdežto pri pretrhnutí vlaku sa všetky vozidlá samočinne zabrzdí. Sacie brzdy však takmer vytlačila samočinná tlaková brzda.

Oprava kompresorov, SERVIS pre KOMPRESORY OD VÝROBCOV: BOGE, ATLAS COPCO, KAESER, SCHNEIDER, ATMOS, AERZEN, RENNER, HAFI, ALUP, ALMIG, ORLÍK, BECKER, BUSCH, ELMO RIETSCHLE, : údržba, stredné opravy, generálne opravy, revízie a dodávky náhradných dielov ND a spotrebného materiálu (oleje, spotrebný materiál ako olejové filtre, vzduchové filtre, filtračné platne, olejové separátory, remene, tesnenia, mazivá, hadice, poistné ventily, tlakové spínače, termostaty, vložky termostatov, sady náhradných dielov pre sacie klapky, membrána, sady ND pre spätné klapky, riadiace jednotky, chladiče, motory, skrutkové bloky, kompresorové stupne, piesty, piestne krúžky, válce, ojnice, membrány a iné) pre kompresory a dúchadlá.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info