Panel používateľa

Kde sa v stlačenom vzduchu berie vlhkost?

Stlačený vzduch sa vyrába kompresiou atmosférického vzduchu, a ten obsahuje vždy určité množstvo vody. Tá nie je na závadu, ak zostane v plynnom skupenstve, teda ako vodná para.

Lenže stlačený vzduch sa môže na ceste k spotrebičom ochladiť a vodná para čiastočne alebo úplne skvapalní a môže spôsobiť značné škody: opotrebovanie a poškodenie pneumatického náradia aj strojov, upchatie ventilov a clony a korózie potrubia. Tým samozrejme rastú náklady na údržbu. Naozaj citeľné straty vznikajú, ak je nutné kvôli vlhkosti v rozvodoch prerušiť výrobnú prevádzku. Utrpieť môže tiež kvalita výrobkov.

Chcete sa vyhnúť problémom s vlhkosťou v stlačenom vzduchu? Vyberte si vhodnú sušičku. Na sklade máme ihneď k odberu k dispozícii širokú paletu kondenzačných sušičiek vzduchu.

Oprava kompresorov, SERVIS pre KOMPRESORY OD VÝROBCOV: BOGE, ATLAS COPCO, KAESER, SCHNEIDER, ATMOS, AERZEN, RENNER, HAFI, ALUP, ALMIG, ORLÍK, BECKER, BUSCH, ELMO RIETSCHLE, : údržba, stredné opravy, generálne opravy, revízie a dodávky náhradných dielov ND a spotrebného materiálu (oleje, spotrebný materiál ako olejové filtre, vzduchové filtre, filtračné platne, olejové separátory, remene, tesnenia, mazivá, hadice, poistné ventily, tlakové spínače, termostaty, vložky termostatov, sady náhradných dielov pre sacie klapky, membrána, sady ND pre spätné klapky, riadiace jednotky, chladiče, motory, skrutkové bloky, kompresorové stupne, piesty, piestne krúžky, válce, ojnice, membrány a iné) pre kompresory a dúchadlá.

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info