Panel používateľa

Koľko platíme za úniky stlačeného vzduchu?

Unikajúcim stlačeným vzduchom nám unikajú tiež značné finančné prostriedky. Vzduch nasávaný do kompresorov je zadarmo, ale elektrická energia na ich pohon nie. Vo výrobných podnikoch unikne bez úžitku 10 až 25% stlačeného vzduchu. Koľko stojí elektrická energia na tento zbytočne vyrobený stlačený vzduch Vám radi vypočítame.

Únik stlačeného vzduchu a s tým spojené finančné straty sú závislé na 2 parametroch a to na veľkosti otvoru a tlaku vzduchu. Cieľom optimalizície únikov je dostať sa na hranicu 10 %.

Nestláčajte vzduch na vyšší tlak ako je nevyhnutne potrebné, lebo vyšší tlak = vyššie úniky stlačeného vzduchu!

 

Koľko nás stoja úniky stlačeného vzduchu
Odstránenie únikov v troch krokoch
Zisťujeme, koľko vzduchu nám uniká
Ktoré miesta sú k únikom najnáchylnejšie
Predchádzame únikom stlačeného vzduchu
Pátrame po miestach únikov

Oprava kompresorov, SERVIS pre KOMPRESORY OD VÝROBCOV: BOGE, ATLAS COPCO, KAESER, SCHNEIDER, ATMOS, AERZEN, RENNER, HAFI, ALUP, ALMIG, ORLÍK, BECKER, BUSCH, ELMO RIETSCHLE, : údržba, stredné opravy, generálne opravy, revízie a dodávky náhradných dielov ND a spotrebného materiálu (oleje, spotrebný materiál ako olejové filtre, vzduchové filtre, filtračné platne, olejové separátory, remene, tesnenia, mazivá, hadice, poistné ventily, tlakové spínače, termostaty, vložky termostatov, sady náhradných dielov pre sacie klapky, membrána, sady ND pre spätné klapky, riadiace jednotky, chladiče, motory, skrutkové bloky, kompresorové stupne, piesty, piestne krúžky, válce, ojnice, membrány a iné) pre kompresory a dúchadlá.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info