Panel používateľa

Kondenzačné sušičky stlačeného vzduchu

V kondenzačných sušičkách je najprv stlačený vzduch ochladený na teplotu nižšiu, než je teplota tlakového rosného bodu. Tým vodná para vo vzduchu kondenzuje a zmení na vodu a tá sa zo vzduchu odvedie. Pozrime sa, ako kondenzačná sušička funguje.

Ochladenie vzduchu pod úroveň rosného bodu, väčšinou na teplotu + 3 ° C alebo +5 ° C

Vzduch sa ochladzuje vo výmenníku tepla, kde chladivo odoberie vlhkému teplému vzduchu teplo. Výmenník má dva okruhy, pre chladivo a pre vzduch, takže vzduch neprichádza s chladivom do priameho kontaktu. Chladivo je do okruhu vháňané kompresorom a pri prechode výmenníkom sa pôsobením teplého vzduchu ohreje, a preto je nutné ho pred vstupom do kompresora ochladiť pomocou ventilátora. Teplota chladiva je kontrolovaná snímačom teploty a regulovaná.

Do vzduchového okruhu vstupuje teplý vzduch, ktorý je vo výmenníku ochladený na +3 ° C alebo +5 ° C. V niektorých sušičkách je pred týmto chladiacim okruhom vzduch Predchladzovanie prúdom chladného vzduchu, ktorý sa privedený z výstupu sušičky.

Odstránenie vody

Vzduch ochladený vo výmenníku obsahuje kvapôčky vody a tie sú z neho odvedené v cyklónovom odlučovači. Cyklónové, čiže vírové odlučovače sú valcové nádoby s kužeľovým zakončením. K odlučovanie používajú iba gravitačné a zotrvačné sily, ktoré sú dané rozdielom hustoty vzduchu a vody. Odlučovače teda nemajú žiadne pohyblivé súčasti, takže nie sú moc náročné na údržbu. Pri rotačným prúdenie vzduchu vo valcovej nádobe sa vplyvom odstredivej sily kvapky vody zhromažďujú na stene odlučovače odkiaľ stekajú do spodnej, kužeľové časti a voda je odpúšťanie elektrickým ventilom.

Výhody kondenzačných sušičiek

  • nenákladné sušičky
  • pracujú bez straty stlačeného vzduchu

Nevýhody kondenzačných sušičiek

  • Rosný bod možno znížiť na teplotu iba +5 ° C alebo +3 ° C
  • Spotreba elektrickej energie na chod ventilátora, riadiaceho systému a chladivového kompresora.
  • Nutné zabezpečiť účinnú ventiláciu.

Pre úspornú a spoľahlivú prevádzku kondenzačnej sušičky:

Spotrebu energie je možné znížiť tým, že pred sušičku předřadíme cyklónový odlučovač.
Sušičku chránime pred nečistotami filtračným systémom.

Oprava kompresorov, SERVIS pre KOMPRESORY OD VÝROBCOV: BOGE, ATLAS COPCO, KAESER, SCHNEIDER, ATMOS, AERZEN, RENNER, HAFI, ALUP, ALMIG, ORLÍK, BECKER, BUSCH, ELMO RIETSCHLE, : údržba, stredné opravy, generálne opravy, revízie a dodávky náhradných dielov ND a spotrebného materiálu (oleje, spotrebný materiál ako olejové filtre, vzduchové filtre, filtračné platne, olejové separátory, remene, tesnenia, mazivá, hadice, poistné ventily, tlakové spínače, termostaty, vložky termostatov, sady náhradných dielov pre sacie klapky, membrána, sady ND pre spätné klapky, riadiace jednotky, chladiče, motory, skrutkové bloky, kompresorové stupne, piesty, piestne krúžky, válce, ojnice, membrány a iné) pre kompresory a dúchadlá.

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info