Panel používateľa

Spôsoby zistenia miesta úniku stlačeného vzduchu v rozvodoch tlakového vzduchu

Množstvo vzduchu uniknutého bez úžitku môžeme zmerať jedným z týchto spôsobov:

Sledujeme pokles tlaku vo vzdušníku

Približný objem únikov v m³ / min zistíme z poklesu tlaku vo vzdušníku, do ktorého neprichádza žiadny vzduch z kompresora, ani sa žiadny vzduch nespotrebováva, pretože odpojíme všetky spotrebiče.

Sledujeme pracovné cykly kompresora pri odpojených spotrebičoch

Túto metódu možno použiť len pre kompresory s pevnými otáčkami. Vypneme všetky spotrebiče, takže stlačený vzduch sa spotrebováva len vplyvom únikom. Tlak v sieti poklesne a kompresor sa zapne, aby doplnil uniknutý objem, a potom sa zase vypne. Tento cyklus sa opakuje. K užitočnom výsledku sa dopracujeme, len keď prebehne za dobu merania tcelk niekoľko spínacích cyklov kompresora.

Merním prietoku stlačeného vzduchu

Úniky môžeme tiež zistiť tým, že zmeriame prietok stlačeného vzduchu pred spotrebičom a porovnáme ho s tým, koľko vzduchu dodáva kompresor.

Meranie úniku stlačeného vzduchu prístrojom na detekciu únikov

Komplexná kontrola rozvodov stlačeného vzduchu s určením presného miesta netesnosti potrubia vykonaná technikom našej spoločnosti s ultrazvukovým prístrojom LEAKBAT (detektor s vysokou citlivosťou detektovania netesnosti vrátane smerovej sondy, externého mikrofónu, teleskopickej antény 1,6-3 m odizolovaných hlavových slúchadiel)

Oprava kompresorov, SERVIS pre KOMPRESORY OD VÝROBCOV: BOGE, ATLAS COPCO, KAESER, SCHNEIDER, ATMOS, AERZEN, RENNER, HAFI, ALUP, ALMIG, ORLÍK, BECKER, BUSCH, ELMO RIETSCHLE, : údržba, stredné opravy, generálne opravy, revízie a dodávky náhradných dielov ND a spotrebného materiálu (oleje, spotrebný materiál ako olejové filtre, vzduchové filtre, filtračné platne, olejové separátory, remene, tesnenia, mazivá, hadice, poistné ventily, tlakové spínače, termostaty, vložky termostatov, sady náhradných dielov pre sacie klapky, membrána, sady ND pre spätné klapky, riadiace jednotky, chladiče, motory, skrutkové bloky, kompresorové stupne, piesty, piestne krúžky, válce, ojnice, membrány a iné) pre kompresory a dúchadlá.

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info