Panel používateľa

Tlakové straty filtrov stlačeného vzduchu

Pozor na tlakové straty Každý filter (rovnako ako akýkoľvek iný prístroj, ako je sušička alebo armatúra) spôsobuje pokles tlaku, čo stojí peniaze. Nefiltrujte teda viac, ako je nutné.

Tlakovú stratu síce ľahko vyrovnáme zvýšeným tlakom na výstupe kompresora, ale nie zadarmo. Zdvihne sa spotreba energie (o 6 až 10% pri vzraste tlaku o 1 bar) a bohužiaľ nám s tlakom vzrastie aj teplota stlačeného vzduchu, a tým sa zvýši jeho vlhkosť.

Najmenej znižujú tlak predfiltre a prachové filtre s hrubšou štruktúrou filtračných elementov.
Jemné filtre pre zachytenie oleja a vlhkosti majú väčšiu tlakovú stratu.
V boji proti tlakovej strate pomôže tiež pravidelná výmena vložiek filtrov. Zanesený filter znižuje tlak viac alebo čistý.

Tlakovú stratu si môžete skontrolovať na diferenciálnych manometri, ktorý býva súčasťou niektorých filtrov.

Oprava kompresorov, SERVIS pre KOMPRESORY OD VÝROBCOV: BOGE, ATLAS COPCO, KAESER, SCHNEIDER, ATMOS, AERZEN, RENNER, HAFI, ALUP, ALMIG, ORLÍK, BECKER, BUSCH, ELMO RIETSCHLE, : údržba, stredné opravy, generálne opravy, revízie a dodávky náhradných dielov ND a spotrebného materiálu (oleje, spotrebný materiál ako olejové filtre, vzduchové filtre, filtračné platne, olejové separátory, remene, tesnenia, mazivá, hadice, poistné ventily, tlakové spínače, termostaty, vložky termostatov, sady náhradných dielov pre sacie klapky, membrána, sady ND pre spätné klapky, riadiace jednotky, chladiče, motory, skrutkové bloky, kompresorové stupne, piesty, piestne krúžky, válce, ojnice, membrány a iné) pre kompresory a dúchadlá.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info