Panel používateľa

Typy vývev a ich rozdelenie

Vývevy možno rozlíšiť podľa spôsobu akým dosahujú zníženie tlaku na vývevy transportné a adsorpčné. Transportné vývevy odčerpávajú z evakuovaného priestoru molekuly plynu, ktoré prechádzajú vývevou, zatiaľ čo vývevy adsorpčné tieto molekuly zachytávajú vnútri vývevy.

Už len z tohto základného rozdelenia je zrejmé, že vývevy transportné môžu pracovať kontinuálne na rozdiel od vývev adsorpčných, ktoré zvyčajne pracujú v cykloch. Transportné vývevy sa ďalej delia na mechanické a hybnostní. Mechanické vývevy dosahujú znižovanie tlaku cyklickou zmenou objemu vo výveve, hybnostní vývevy odovzdávajú molekulám čerpaného plynu rýchlostný impulz v smere čerpania plynu.

Rozdelenie vývev podľa spôsobu akým znižujú tlak

Vývevy adsorpčné kryokondenzačné, kryosorpčné, getrové
transportné mechanické

 

piestové membránová, Sprenglerova, Toeplerova
rotačné rotačná olejová, rotačná ortuťová, rootsova
hybnostné vodné, dufúzne, molekulárne, iontové

Oprava kompresorov, SERVIS pre KOMPRESORY OD VÝROBCOV: BOGE, ATLAS COPCO, KAESER, SCHNEIDER, ATMOS, AERZEN, RENNER, HAFI, ALUP, ALMIG, ORLÍK, BECKER, BUSCH, ELMO RIETSCHLE, : údržba, stredné opravy, generálne opravy, revízie a dodávky náhradných dielov ND a spotrebného materiálu (oleje, spotrebný materiál ako olejové filtre, vzduchové filtre, filtračné platne, olejové separátory, remene, tesnenia, mazivá, hadice, poistné ventily, tlakové spínače, termostaty, vložky termostatov, sady náhradných dielov pre sacie klapky, membrána, sady ND pre spätné klapky, riadiace jednotky, chladiče, motory, skrutkové bloky, kompresorové stupne, piesty, piestne krúžky, válce, ojnice, membrány a iné) pre kompresory a dúchadlá.

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info