Panel používateľa

Výpočet správnej veľkosti kompresora

Pre jednoduchý príklad si vyberieme 2,2 kW kompresor, ktorý má 100 l tlakovú nádobu a jeho výtlak je 250 l / min. Maximálny tlak stroja je 10 bar. Výpočet: 10 x 100 = 1000 l stlačeného vzduchu. Pri prvom zapnutí bude kompresor tlakovať vzdušník 4 minúty do vypnutia. 1000/250 = 4 minúty.

Máme tu síce 1000 l stlačeného vzduchu, ale potrebujeme aj jeho silu. Preto je tu spodná hranica tlaku, kedy kompresor zopne. Z výroby je väčšinou nastavená na 6,5 ​​bar. To preto, že pneumatické náradie a väčšina pracovísk používa tlak 6 bar. Teda tlak nesmie pod túto hranicu klesnúť.

Potom je tu nasledujúce výpočet: 10 bar - 6,5 bar = 3,5 bar - hysterézia (hodnota o ktorú musí tlak vzdušníka poklesnúť aby stroj znovu zapol a doplnil čo bolo spotrebované).

Ak vezmeme všetky predchádzajúce poznatky a výsledky, prebieha finálna výpočet nasledovne: 3,5 bar x 100 l vzdušník = 350 l zásoby stlačeného vzduchu, kedy stroj zostáva v pokoji.
Ak v nádobe dôjde k úbytku tohto množstva, stroj zopne a dopĺňa ju znova svojím výtlakom do hodnoty 10 bar. Teda 350 l úbytku dopĺňa výtlakom 250 l / min = 1,4 minúty (1 minúta 24 sekúnd). Toto platí iba vtedy, kedy už nedochádza k úbytku z nádoby.

Ak by dochádzalo k spotrebe vzduchu aj po zopnutí stroja na spínacej hranici, je potrebná spotrebu odpočítať od výtlaku a počítať iba s prebytkom vzduchu, ktorý zostane v nádobe.

Oprava kompresorov, SERVIS pre KOMPRESORY OD VÝROBCOV: BOGE, ATLAS COPCO, KAESER, SCHNEIDER, ATMOS, AERZEN, RENNER, HAFI, ALUP, ALMIG, ORLÍK, BECKER, BUSCH, ELMO RIETSCHLE, : údržba, stredné opravy, generálne opravy, revízie a dodávky náhradných dielov ND a spotrebného materiálu (oleje, spotrebný materiál ako olejové filtre, vzduchové filtre, filtračné platne, olejové separátory, remene, tesnenia, mazivá, hadice, poistné ventily, tlakové spínače, termostaty, vložky termostatov, sady náhradných dielov pre sacie klapky, membrána, sady ND pre spätné klapky, riadiace jednotky, chladiče, motory, skrutkové bloky, kompresorové stupne, piesty, piestne krúžky, válce, ojnice, membrány a iné) pre kompresory a dúchadlá.

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info