Panel používateľa

Aký materiál zvoliť pre rozvod stlačeného vzduchu?

Pre hlavné vedenie je možné navrhnúť potrubie z ocele, plastu či hliníka, výnimočne môžeme siahnuť aj po medených alebo mosadzných rúrkach. Vzduch je vedený k spotrebičom pomocou hadíc (gumových či plastových).

Materiál hlavného vedenia a jeho vlastnosti

  • Plastové rúrky (polypropylén, polyamid) sa hodí pre nízke tlaky. Sú ľahšie, majú menší koeficient trenia a nie sú ohrozené koróziou.
  • Kovové rúrky (oceľ, pozinkovaná oceľ, hliník, mosadz, meď) sa hodí pre vyššie tlaky.
  • Hliníkové trúbky majú veľmi malý tlakový spád a väčší vnútorný priemer pri rovnakom vonkajším priemerom.

Prípojky k spotrebičom

Gumové hadice sa používajú najmä v prípadoch, kde je vyžadovaná určitá pohyblivosť prívodného potrubia.
Sú drahšie a ťažšie sa s nimi manipuluje ako s hadicami z plastov.
Hadice z plastov (z polyamidu, polyetylénu, polyuretánu a teflónu) sa ľahko a rýchlo pripájajú a sú lacnejšie.

Oprava kompresorov, SERVIS pre KOMPRESORY OD VÝROBCOV: BOGE, ATLAS COPCO, KAESER, SCHNEIDER, ATMOS, AERZEN, RENNER, HAFI, ALUP, ALMIG, ORLÍK, BECKER, BUSCH, ELMO RIETSCHLE, : údržba, stredné opravy, generálne opravy, revízie a dodávky náhradných dielov ND a spotrebného materiálu (oleje, spotrebný materiál ako olejové filtre, vzduchové filtre, filtračné platne, olejové separátory, remene, tesnenia, mazivá, hadice, poistné ventily, tlakové spínače, termostaty, vložky termostatov, sady náhradných dielov pre sacie klapky, membrána, sady ND pre spätné klapky, riadiace jednotky, chladiče, motory, skrutkové bloky, kompresorové stupne, piesty, piestne krúžky, válce, ojnice, membrány a iné) pre kompresory a dúchadlá.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info