Panel používateľa

Dimenzovanie potrubia stlačeného vzduchu

Ako dimenzovať potrubie tlakového vzduchu: Správna dimenzia systému stlačeného vzduchu má priamy vplyv na výkon kompresorov, spotrebičov a tým pádom aj náklady na výrobu stlačeného vzduchu.

Najdôležitejšie kritériá návrhu siete a rozvodov stlačeného vzduchu sú:

  • objemový prietok
  • prevádzkový tlak
  • Dĺžka potrubia
  • strata tlaku

Ak vezmeme do úvahy tieto kritériá, je možné určiť správny priemer potrubia pre stlačený vzduch. Priemer potrubia je možné dimenzovať buď:

  • Pomocou tém so štandardným rozvrhnutím (nomogramy)
  • Pomocou štandardných tabuliek, z ktorých je možné priamo vyčítať správne priemery
  • Výpočtom podľa približného vzorca

Spravidla by nominálna šírka potrubia pre stlačený vzduch mala byť veľká. Niektoré najväčšie tlakové straty nastávajú vplyvom príliš malého alebo úzkeho potrubia pre stlačený vzduch.
Skúsenosť ukazuje, že v prípade pôvodne správne dimenzovaného potrubia pre stlačený vzduch siete v priebehu času dochádza k zvyšovaniu počtu spotrebičov, ktorý sa do siete zapájajú.
Takáto sieť musí byť primerane upravená, aby zvládla aj nároky nových spotrebičov. Nie je obvyklé iba zvýšiť výstup kompresora, aby pokryl zvýšenú spotrebu.

Oprava kompresorov, SERVIS pre KOMPRESORY OD VÝROBCOV: BOGE, ATLAS COPCO, KAESER, SCHNEIDER, ATMOS, AERZEN, RENNER, HAFI, ALUP, ALMIG, ORLÍK, BECKER, BUSCH, ELMO RIETSCHLE, : údržba, stredné opravy, generálne opravy, revízie a dodávky náhradných dielov ND a spotrebného materiálu (oleje, spotrebný materiál ako olejové filtre, vzduchové filtre, filtračné platne, olejové separátory, remene, tesnenia, mazivá, hadice, poistné ventily, tlakové spínače, termostaty, vložky termostatov, sady náhradných dielov pre sacie klapky, membrána, sady ND pre spätné klapky, riadiace jednotky, chladiče, motory, skrutkové bloky, kompresorové stupne, piesty, piestne krúžky, válce, ojnice, membrány a iné) pre kompresory a dúchadlá.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info