Panel používateľa

Kam inštalovať filtre stlačeného vzduchu?

Pred sanie kompresora sa inštaluje vstupný filter a ten odfiltruje väčšie pevné častice, aby nepoškodili kompresor.

Pred kondenzačnú sušičku a za dochladzovač a vzdušník je vhodné umiestniť hrubý filter, a ten chráni sušičku hlavne pred pevnými časticami.

Za kondenzačnú sušičku je možné zaradiť jemný filter na odstránenie zvyšného kondenzátu.

Pred adsorpčné sušičku je nutné predradiť jemný filter, ktorý ju ochráni pred kontamináciou olejom. Až za sušičku sa zaradí hrubý filter.

Mikroporézny filtre s pravidelnými póry (predfilter, hrubý filter)

Tento typ filtra zachytí pevné častice zo stlačeného vzduchu pred sušičkou. Poradí si s pevnými časticami od 3 mikrometrov, ale len minimálne s olejom, vodou a jemnými časticami. Vo filtroch sú vymeniteľné filtračné vložky - duté valce z poréznych spekaných bronzov, keramiky, polyetylénu alebo polypropylénu.

Mikrofiltre s neusporiadaným mikrovláknami (hrubý filter)

Ak stlačený vzduch, ktorý prejde kondenzačné sušičkou, nie je dostatočne čistý, zaradíme za sušičku filter z neusporiadaných
mikrovlákien, ktorý dokáže znížiť obsah oleja vo vzduchu až na 0,01 mg / m a zachytáva pevné častice väčšie ako 0,01 mikrometrov (obrázok 2).

Olejové častice naráža do sklenených mikrovlákien a vytvára väčšie kvapky, ktoré sú vedené prúdom vzduchu k vonkajšiemu okraju vložky do penového plášťa. V ňom olejové kvapky vlastné gravitáciou spadnú na dno filtra.

Filtre s aktívnym uhlím (jemný filter)

Potom, čo prešiel stlačený vzduch sušičkou a filtrami, zostanú v ňom ešte olejovej pary. Preto sa za mikrofilter zaraďuje filter s aktívnym uhlím, ktorý znižuje obsah oleja vo vzduchu až na 0,005 mg / m3. Filter s poréznym aktívnym uhlím pracuje na princípe adsorpcie. Stlačený vzduch prúdi cez náplň z aktívneho uhlia a v ňom obsiahnuté uhľovodíky sa na ňu viažu
Konštrukčné vyhotovenie filtrov

Pre pripojenie sú filtre opatrené závitom alebo prírubou. Filtre majú ešte tieto prvky:

  • diferenčné manometer na meranie poklesu tlaku vzduchu pri priechode
  • odpúšťací kondenzátu - manuálne alebo automatický.

Filtre majú farebné označenie podľa svojich parametrov. Obsluha na prvý pohľad vidí, aký typ filtrov je v sústave inštalovaný a aké filtračné vložky bude potrebovať.

Keď navrhujeme sústavu filtrov, pamätajme na to, že filtre bývajú nabudované do sušičiek, cyklónových odlučovačov, či vzdušníkov a ďalších zariadení.

Oprava kompresorov, SERVIS pre KOMPRESORY OD VÝROBCOV: BOGE, ATLAS COPCO, KAESER, SCHNEIDER, ATMOS, AERZEN, RENNER, HAFI, ALUP, ALMIG, ORLÍK, BECKER, BUSCH, ELMO RIETSCHLE, : údržba, stredné opravy, generálne opravy, revízie a dodávky náhradných dielov ND a spotrebného materiálu (oleje, spotrebný materiál ako olejové filtre, vzduchové filtre, filtračné platne, olejové separátory, remene, tesnenia, mazivá, hadice, poistné ventily, tlakové spínače, termostaty, vložky termostatov, sady náhradných dielov pre sacie klapky, membrána, sady ND pre spätné klapky, riadiace jednotky, chladiče, motory, skrutkové bloky, kompresorové stupne, piesty, piestne krúžky, válce, ojnice, membrány a iné) pre kompresory a dúchadlá.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info