Panel používateľa

Výber správneho filtra stlačeného vzduchu Ako vybrať správny filter?

Vhodné filtre do svojho obvodu zvolíte z našej širokej ponuky v sekcii úprava stlačeného vzduchu- filtrácia.

Pri výbere filtra sa orientujte podľa troch parametrov:

Požadovaná kvalita vzduchu

Akú kvalitu vzduchu musíte mať pre svoju dielňu či prevádzka, to je uvedené v norme ISO 8573-1.
Niektoré príklady použitia nájdete v tabuľke 2. Podľa kvality zvolíte typ filtra (mikrofilter, filter s aktívnym uhlím ...)

Tlak vzduchu na vstupe do filtra

Podľa tlaku v obvode stlačeného vzduchu zvolíte vhodný model filtra.

Výkonnosť čiže objemový prietok vzduchu

Filtre sú dimenzované podľa množstva vzduchu, ktorý nimi preteká. Toto množstvo (objemový prietok) je základným parametrom kompresora alebo sušičky a označuje sa ako výkon, výtlak alebo aj prietok.
Udáva sa v litroch za minútu (l / min), niekedy však aj v m3 / hod.
To si ľahko prevediete: 1 m3 / hod = 16,67 × 1 l / min. Pre objemový prietok sa používa mnoho iných jednotiek, treba litre za sekundu pod. Aby ste sa pri prevode nepomýlili. môžete použiť aj online kalkulačku.

Oprava kompresorov, SERVIS pre KOMPRESORY OD VÝROBCOV: BOGE, ATLAS COPCO, KAESER, SCHNEIDER, ATMOS, AERZEN, RENNER, HAFI, ALUP, ALMIG, ORLÍK, BECKER, BUSCH, ELMO RIETSCHLE, : údržba, stredné opravy, generálne opravy, revízie a dodávky náhradných dielov ND a spotrebného materiálu (oleje, spotrebný materiál ako olejové filtre, vzduchové filtre, filtračné platne, olejové separátory, remene, tesnenia, mazivá, hadice, poistné ventily, tlakové spínače, termostaty, vložky termostatov, sady náhradných dielov pre sacie klapky, membrána, sady ND pre spätné klapky, riadiace jednotky, chladiče, motory, skrutkové bloky, kompresorové stupne, piesty, piestne krúžky, válce, ojnice, membrány a iné) pre kompresory a dúchadlá.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info